logo-samandehi

امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قوانین انجمن تخصصی تفنگ های بادی
#1
قوانین سایت
قوانین عمومی
((تمامی فعالیت ها در این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده و تخطی از آن به هر نحو ممنوع میباشد))
کاربران گرامي، جهت عضویت در انجمن ها باید با قوانین زیر توافق کامل داشته باشید.
قوانین ثبت نام در سایت و استفاده از مطالب:

با تشکر از اينکه سايت ما را جهت مشاهده و فعالیت انتخاب کرده ايد. به لحاظ حفظ قانون سايت و همچنين راحتي کاربران اين قوانين وضع شده است ، که کاربران مي بايست طبق آن عمل کنند . در غير اين صورت مسئولين سايت اين حق را دارند که موضوعات ، مقالات ، اخبار و تمامي توضيحات و در برخي مواقع اكانت آن کاربر را از سايت حذف نمايند. اين قوانين به صورت کامل در زير منتشر شده اند و ممكن است در هر زمان تغيير كند . لطفاً جهت مشاهده آخرين قوانين سايت به پيغامهايي که ممکن است برخي از روزها به هر نحوي به اطلاع كاربران ميرسد دقت فرماييد. اين قوانين بلااستثناء مي باشند و در رابطه با تمامي كاربران از جمله تازه وارد ، فعال ، همكاران سايت ، مديران انجمن ها و... اجرا خواهند شد.. پس از خواندن دقيق اين قوانين میتوانید فعالیت خود را در انجمن آغاز نمایید.

1) تمامي کاربران مي بايست در هنگام ثبت نام در سايت ، از کلمات مناسب جهت استفاده در نام کاربري خود استفاده نمايند.(از نامگذاری هایی نظیر حروف های نا مشخص و نا مفهوم و همچنین اعداد مثل 12345... و موارد اینچنینی جدا خود داری نمایید)در صورت مشاهده کلمات رکيک و نامناسب، اكانت آن كاربر در اولين فرصت حذف خواهد شد و دسترسي وي به انجمنها قطع خواهد شد حتي المقدور نام كاربري را با حروف انگيسي به جاي فارسي ايجاد نماييد همچنين پس از عضويت امكان لغو عضويت توسط كاربر وجود نخواهد داشت.(تمامی مشخصات ثبت شده شما به هنگام عضویت در سایت برای ما  محرمانه تلقی  شده و بهیچ عنوان در اختیار دیگران قرار داده نخواهد شد).

2) در هنگام ارسال پيام در انجمن ها از کلمات مناسب استفاده نمايید.

3) هنگام ارسال سوالات و مشکلات و پيغامهاي خود از يک موضوع مناسب استفاده نمايید. اين موضوع مي بايست در رابطه با سوال ، مشکل و يا پيغام ايشان باشد. از انتخاب عناويني از جمله كمك ، تورو خدا كمكم كنيد ، خيلي مهم ، هر كي ميتونه جواب بده ، نياز به پاسخ فوري ، يك برنامه ، چطوري ميتونم ، كرك برنامه و جملاتي شبيه به اين پيغامها جدا خودداري نماييد كه طبق قوانين با شما بر خورد خواهد شد. راهنمايي در اين زمينه :*براي انتخاب موضوع ميتوانيد از كلمات كليدي سوال خود استفاده كنيد.

4) در هنگام ایجادتاپیک یا مطرح کردن سوالات خود، انجمن مناسب را انتخاب نمایید.(در صورت عدم رعایت تایپینگ شما حذف خواهد شد).

5) لطفا" از ارسال تاپیکهای تکراری جدا" خودداری فرمایید. قبل از ایجاد تاپیک یا طرح سوال با استفاده ازگزینه جستجواز عدم وجود مطلب ارسالی در انجمن ها مطمئن شوید.. از نوشتن یک سوال و یا یک نامه درانجمن های مختلف خودداری فرماییید.(تایپینگ های تکراری حذف و اخطار داده خواهد شد و در صورت ادامه ارسال کاربر محروم و یا مسدود خواهد شد).

6) در صورتي که مايل به ارسال مطلبي از يک سايت ديگر مي باشيد ، حتماً منبع آن را ذکر و از سایت مبدا کسب اجازه نماييد. در صورتي که مطلب يا موضوع مذکور نوشته شده توسط شخص خاصي بود ، حتماً نام وي را ذکر نماييد.(مسئولیت این نوع تایپینگ ها بعهده نویسنده آن میباشد).

7) در هنگام ساختن امضا در مشخصات شخصي خود ، از تبليغات تجاري (سايت و غير) خودتان و ديگران همچنین از قرار دادن الفاظ سیاسی و یا مذهبی جدا خودداري نماييد. 
الف) متن امضا مغایر با قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و شرع و دین مبین اسلام و عرف جامعه اسلامی نباشد.
ب) متن امضا با توجه به مطالعه دقیق قوانین فعالیت در این انجمن ، با دیگر بندهای مقررات انطباق داشته باشد.
ج) از بکار بردن الفاظ و عباراتی با مضامین سیاسی و توهین آمیز نسبت به ادیان الهی،اشخاص ،اقوام و ملل و همچنین جملات بی معنی و نامفهوم در متن امضا جدا خودداری شود که در غیر اینصورت با تشخیص مدیران انجمن سریعا  اصلاح و یا حذف خواهد شد.(یک اخطار به کاربر داده می شود و در صورت تکرار کاربر بصورت دائم مسدود خواهد شد)
د) متن امضا دارای پیام تبلیغی برای کالا ، محصول تجاری و ... نباشد.(عنوان کردن نوع سلاح و تجهیزات وابسته مورد استفاده شخصی منعی ندارد)
ه) به منظور حفظ فضای مفید مطالب در 1 صفحه امضای بکار رفته،حداکثردارای 100 کاراکتر و با فونت استاندارد و کوچک باشد.
و) امضای کاربران حاکی از نظرات شخصی آنها بوده و موضع رسمی مدیران این انجمن نمی باشد. 
8) لطفاً از ساخت بيشتر از يک حساب در سايت جداً خودداري فرماييد. در صورت مشاهده بيشتر از يک حساب از طرف يک کاربر ، تمامي آنها حذف خواهند شد و دسترسي وي به انجمنها قطع خواهد شد.

9) ارسال مباحث و مسائلي که باعث آزار و اذيت ديگران شود در سايت ممنوع مي باشد. فقط موارد مثبت مانند برنامه ها و آموزش موارد امنيتي سيستم و مقابله با هكران و مشابه که براي کاربران مفيد واقع شود، مجاز است. در صورتي که غير از اين عمل شود آن اكانت در اولين فرصت حذف خواهد شد

10) در صورت داشتن انتقاد از يک مدير لطفا در صورت تمايل به وسيله پيغام خصوصي آنرا براي آن مدير ارسال نمائيد، چنانچه انتقاد و يا اعتراض نسبت به عمل يا رفتار مديري در انجمن داريد لطفا آنرا فقط از طريق پيغام خصوصي براي مدیریت سایتAdmin ارسال نمائيد تا به موضوع رسيدگي و در صورت لزوم مشورت هاي لازم انجام شود. همچنين ميتوانيد از قسمت تماس با ما براي مدير انجمنها ايميل ارسال کنيد.

11) لطفاً در هنگام طرح سوالات خود آنها را به صورت جداگانه مطرح فرماييد. بدين معني که در صورتي که سوالهاي گوناگوني داريد ، آنها را در چندين ارسال مطرح نماييد و از مطرح کردن تمامي سوالات در يک ارسال خودداري فرماييد .

12) لطفاً در هنگام جواب دادن به سوالات از به کار گيري الفاظ و جملاتي که باعث دلسردي کاربر سوال کننده شود خودداري فرماييد. اين را بدانيد که اين سايت محل آموزش است و کساني هستند که سوالهايشان بسيار ابتدايي مي باشد. لذا از به کارگيري کلماتي که باعث شود کاربر به جاي گرفتن جواب سوال خود دلسرد شود اکيداً خودداري فرماييد.

13) لطفاً در صورتي که جواب يک سوالي را نمي دانيد از ارسال مطالبي که باعث شلوغ کردن آن ارسال ( يا سوال ) شود خودداري فرماييد. در صورتي که بحث خاصي داريد مي توانيد براي خودتان يک بحث عمومي باز کنيد.

14) از نوشتن نامه هاي تجاري و يا تبليغات تجاري پرهيز كنيد. در صورتي كه ارسال هاي مذكور مربوط به تبليغات تجاري باشند توسط مديران حذف خواهند شد و در صورت تكرار اين عمل توسط كاربر ، آن اكانت براي هميشه بسته خواهد شد.

15)لطفاْ از ارسال پست هاي تكراري خودداري فرماييد. پست هاي تكراري توسط مديران به سرعت حذف خواهند شد و در صورتي كه كاربر قصد تبليغ و يا نمايش يك مطلب در تمامي انجمن ها را داشته باشد ، تمامي آن ارسالها حذف خواهند شد. چرا كه اين كار باعث اذيت كاربران ديگر مي شود. در صورت تكرار اين عمل از سوي كاربر ، اكانت وي نيز در اولين فرصت حذف خواهد شد.

16) مسئوليت تمامي فايلها و يا تصاوير و ... كه از طريق سايت رد و بدل ميشوند بر عهده كاربر فرستنده ميباشد و سايت در قبال اين گونه مسايل هيچ تعهدي در زمينه سالم بودن آنها، ويروسي نبودن آنها و ... ندارد. ما به شما پيشنهاد ميكنيم حتما پس از دريافت فايلها و ... آنها را قبل از استفاده توسط نرم افزارهايي كه كار ويروس يابي و اسكن فايلها را بر عهده دارند ، چك نماييد.

17) براي امنيت بيشتر جهت گرفتن پاسخ سوال از انجمنها استفاده نماييد در صورتي كه مستقيما با يك كاربر از طريق ايميل ، چت و يا هر طريقه ديگري ارتباط داشته باشيد سايت هيچ گونه تعهدي در مقابل بوجود آمدن مشكالات احتمالي نخواهد داشت.
وظیفه هر کاربر ارسال سوال در بخشهای عمومی فوروم میباشد.بنابراین از ارسال سوال به پیامهای خصوصی مدیران و دیگر کاربران خودداری نمایید، در غیر این صورت با کاربر برخورد خواهد شد.

18)در صورت مشاهده هر گونه بي احترامي به كاربران ديگر و مديران و مسئولان سايت با كاربر مربوطه برخورد خواهد شد و در صورت لزوم دسترسي وي به انجمنها قطع خواهد شد.

19) تغيير نام كاربري فقط توسط مدير سايت Admin و یا Forum Managerمجاز است . چنانچه تمايل به تغيير نام كاربر خود داريد براي ادمین سايت یا مدیر کل انجمن پيغام خصوصي ارسال نماييد و در آن پيغام نام كاربري قبلي ، نام كاربري جديد و آدرس ايميل خود را قيد نماييد.

20) لطفاْ در زمان مطرح كردن مطلبي در انجمنها ، به مسايل و قوانين جمهوري اسلامي احترام بگذاريد و از قرار دادن مطالب و تصاوير مخالف با آن جداْ خودداري فرماييد. ضمناْ از نوشتن هرگونه مسايل مربوط به سياست جلوگيري كنيد كه در اين صورت ، دسترسي كاربر براي هميشه به سايت قطع خواهد شد و همچنین مسولیت نوشته های وی بر عهده انجمن تخصصی شکار و تیر اندازی iran-airrifle نخواهد بود.

21) چنانچه تاپيک و يا پيغامي از کاربران توسط مديري در انجمن حذف و يا ويرايش شد در صورت داشتن سوال در اين رابطه و يا خواهان جويا شدن علت موضوع لطفا براي مدير آن انجمن يک پيغام خصوصي* ارسال کرده و سوال خود را به صورت خصوصي* مطرح کنيد تا آن مدير نيز در اينباره شمارا راهنمايي و جواب سوالات شمارا بطور کامل بدهد. در صورت مطرح کردن سوال در اين رابطه و يا جويا شدن علت موضوع در انجمن هاي عمومي، آن ارسال و يا تاپيک زائد سريعا حذف خواهد شد و شما نيز جواب سوال خودرا دريافت نخواهيد کرد.

22) در صورت ملاحظه هرگونه مسايل خلاف قوانين انجمن از يک کاربر در صورت تمايل آدرس تاپيک را براي مدير آن انجمن ارسال نمائيد یا پست نامربوط را به وسیله دکمه گزارش به مدیران گزارش کند تا سريعا به موضوع رسيدگي شود، چنانچه کاربري خود بجاي مدير در زمينه اي تصميم گيري و شخصا با کاربر ديگري برخورد کند سريعا ارسال کاربر تذکر دهنده حذف و به او اخطار داده خواهد شد و نهایتا دسترسی آن قطع خواهد شد.

23) در صورت ملاحظه هرگونه ارسال تمسخر آميز، توهين آميز و يا مسايل و مشکلات شخصي در مورد يک کاربر و يا يک مدير در انجمن ها آن ارسال سريعا حذف و در صورت تکرار موجب برخورد با آن کاربر خواهد شد. بدیهیست مشکلات شخصی باید در پیام خصوصی مطرح شود نه در صحن فوروم

24) هرگونه تاپيک و ارسال اعتراض آميز و يا انتقاد آميز در رابطه با يک کاربر و يا مدير بدون اخطار قبلي و سريعا حذف خواهد شد و در صورت تکرار موجب برخورد با آن کاربر خواهد شد.
انتقاد از فوروم و سایت در جهت رشد فوروم میبایست در بخش مربوطه انجام گیرد.
چنانچه قصد انتقاد از کاربری را دارید،میبایست آنرا با ادمین و یا فوروم منیجر(مدیرکل فوروم) سایت در میان بگذارید.

25) هرگونه بحثي که موجب انحراف تاپيک ها از مسير اصلي خود بشود که به نوعي برخلاف قوانين انجمن باشد در صورت تشخيص مديران، در صورت لزوم تاپيک و يا بحث هاي اضافه حذف خواهد شد و یا به بخش مضوعات بیربط ارسال خواهد شد. بنابراين کاربران موظف هستند از تاپيک هاي ارسال شده خود مراقبت کنند و از منحرف شدن آن جلوگيري کنند. در صورتي که کاربري باعث انحراف تاپيک هاي ارسالي شما شد ميتوانيد لينک تاپيک را براي مدير آن انجمن ارسال نمائيد تا در صورت لزوم با آن کاربر برخورد شود.

26) قانون حق كپي: در صورتي كه ميخواهيد از مباحث و آموزشهايي كه در اين انجمنها ذكر شده است در جايي ديگر و يا در سايت خود استفاده كنيد ذكر نام سايت و نام نويسنده مطلب الزاميست و در صورت امكان لينك پيغام را هم براي اطلاعات بيشتر ذكر نماييد.

27) در صورت ارسال تایپینگ فروش تفنگ بادی (تفنگ بادی های مجاز و دارای فاکتور رسمی از فروشگاه مجاز)مسوولیت تمام خریدها و فروشها به عهده خود کاربران میباشد و سایت و مدیران و تمامی عوامل وابسته به سایت هیچ گونه مسوولیتی در قبال اجناس فروخته و یا خریداری شده ندارند.پس لطفا در زمان خرید به تمامی جوانب دقت فرمایید تا دچار مشکل نشوید.تبیین قیمتها نیز به عهده کاربران میباشد و گرانفروشی و کم فروشی آنها به عهده سایت نمیباشد.
28)در این سایت هیچ گونه مطالب و یا خرید و فروشی در رابطه با سلاح های شکاری ، گلوله زنی ، مهمات آن ها و  چاقو چه مجاز و چه غیر مجاز ارسال نخواهد شد و در صورت مشاهده کاربر خاطی بدون هیچ اخطاری مسدود دائم خواهد شد.

با خواندن اين قوانين شما مسئوليت رفتار و ارسالهاي خود را در سايت به عهده خواهيد گرفت. در صورتي که از قوانين مذکور حمايت نکنيد (در صورت امكان) به شما اخطار داده خواهد شد و در صورت تکرار حساب شما از سايت حذف خواهد شد.

با اميد به اينکه با به کارگيري قوانين سايت و دستورالعملهايي که در آينده به آنها اضافه خواهد شد بتوانيم رضايت شما کاربر گرامي را جلب کنيم, به اميد ساعات خوش در هنگام مشاهده اين سايت براي شما.قوانین اختصاصی 


1- کاربران محترم فقط هنگامی اقدام به ایجاد تاپیک کنید که یا موضوعی دنباله دار را مطرح می کنید و یا موضوع مهمی(برای بقیه ، نه برای خود) که لازم  یا بهتر است  بقیه فورا آنرا ببینند .
و یا هنگامی که قبلا تایپینگی در آن مورد وجود نداشته باشد ، برای خیلی از سوالات قبلا تاپیکینگ مشابهی ایجاد شده و بهتر است  که قبل از ایجاد یک تاپیینگ ، به مطالب قبلی نگاهی بیندازیم و در صورت امکان سوالمان  را در یکی از تایپینگهای موجود(بشرط مربوط بودن) مطرح کنیم.

2- از مطرح کردن یک سوال در چند تاپیک خودداری کنیم و هر سوال رو فقط در یک تاپیک مطرح کنیم.

3- در صورتی که فردی به سوالمان پاسخ داد حتما از پاسخش تشکر کنیم .به این نکته توجه کنیم که بقیه موظف به پاسخگوئی نیستند بلکه با این کار در حق ما لطف میکنند و ما در مقابل ، وظیفه داریم از ایشان تشکر کنیم نه اینکه وقتی جوابمان را گرفتیم ، حتی به خودمان زحمت گذاشتن یک کامنت را هم نداده که حداقل پاسخ دهنده بفهد  ما جوابش را دیدیم.
استفاده از دکمه "تشکر" برای این منظور بسیار مناسب و راحت است.

4- همه باید توجه کنیم وقتی اقدام به فرستادن پستی میکنیم یا تاپیکی رو بوجود میاریم هدفمون نباید فقط شخص خودمون باشه و باید به دیگرانی که پست یا تاپیک ما رو میبینن هم توجه کنیم و با در نظر گرفتن مخاطبین اقدام به ارسال پست کنیم و سعی کنیم تا اونجا که مقدوره پستهائی رو که برای دیگران هم میتونه مفید باشه ارسال کنیم.

5- وقتی در مورد مطلبی بین اعضا اختلاف نظر وجود داره و طرفین به بحث با هم مشغول میشن باید همواره هدفشون از بحث رو مد نظر داشته باشن
آیا در بحث برای ما مهم اینه که حرف خودمون را ثابت کنیم یا میخواهیم حقیقت رو درک کنیم ؟ همیشه هدفمون باید درک حقیقت باشه ، مهم نیست حقیقت رو کی میگه .

6- در طی بحث روی یک موضوع باید سعی کنیم روی خود موضوع متمرکز بشیم و از پرداختن به موضوعات متفرقه اجتناب کنیم ، در غیر اینصورت نتنها بحث اصلی به جائی نمیرسه بلکه موضوعات زیادتری هم برای بحث ایجاد میشه که عملا تمامی بحث رو به سمت یک گفتگوی بی هدف میبره.

7- در طی روند مباحثه ، حرفهای طرف مقابلمون رو نقد کنیم نه شخصیتش رو ! در غیر اینصورت دیگه هدفمون پیدا کردن حقیقت نیست بلکه بدست آوردن پیروزیه ! درضمن وقتی کار به اینجا بکشه بحث تبدیل به دعوا میشه!
بعضی اوقات استفاده از عبارات و جملات نامناسب ، باعث این موضوع میشه و ما حتی نا خودآگاه بجای نقد جمله طرف مقابل شخصیت اونرو نقد میکنیم . اینکارمون توهین آمیز تلقی شده و باعث دلخوری یا پاسخ متقابل میشه، پس در استفاده از جملات و عبارات دقت کنیم.

8-از زدن مثال فقط برای فهموندن مطالب میشه استفاده کرد نه اثبات اونها ، این مطلبیه که متاسفانه بسیاری از ما به اون توجه نمیکنیم ، خیلی از مواقع از مثالهای درست برای اثبات موضوع نادرست استفاده میشه و بعلت شباهت مثال با موضوع ما اونرو میپذیریم درحالی که استفاده از مثال برای اثبات موضوع مطلقا نادرسته و فقط میشه از مثال برای درک بهتر موضوع استفاده کرد.

9- خیلی از اوقات بحث میتونه بدون کسب یک تفاهم خاتمه پیدا کنه ، این هیچ عیبی نداره و لازم نیست که حتما در هر بحثی یک طرف پیروز بشه یا یک تفاهم کامل بدست بیاد.
اگه در طی بحث ، دلایل هر یک از طرفین به وضوح گفته بشه و اصول و قواعد بحث رعایت بشه ، خود بحث میتونه مفید باشه و لازم نیست که حتما به نتیجه برسه.
بنابراین اگه میبینیم طرف مقابلمون قانع نمیشه ، لزومی به ادامه دادن بحث وجود نداره و میشه بحث رو رها کرد
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان